Zdobyłem tytuł Blogera Roku Redakcja.pl w kategorii „Świat”. Dziękuję!

Szanowne koleżanki i koledzy z Redakcji! Pragnę Wam gorąco podziękować za uznanie mnie za najlepszego blogera piszącego o szeroko rozumianych stosunkach międzynarodowych, tudzież sprawach globalnych, na portalu Redakcja.pl.

Szczególnie cenię sobie ten laur z dwóch powodów. Po pierwsze, jest to pierwszy tytuł, który zdobyłem jako bloger. A wiadomo, że pierwszy raz smakuje wyjątkowo. Drugi powód może być niezrozumiały dla niektórych, ale nagroda jest wyjątkowa, gdyż – jak mniemam – większość głosów otrzymałem od koleżanek i kolegów „po fachu”, tj. piszących w Redakcji autorów. Stosunkowo niewielka liczba głosów w porównaniu do ilości zarejestrowanych uczestników pokazuje, że głosowali głównie blogerzy. Cenię sobie zdanie Czytelników i to dla nich piszę, jednak uznanie wśród innych publicystów Redakcji.pl jest równie cenne.

Cieszy mnie również fakt, iż drugie miejsce w kategorii „Świat” zajął Jan Barańczak, szczególnie mi bliski po wspólnym przygotowaniu Manifestu realistycznego – strategii polskiej polityki zagranicznej na XXI wiek. Choć dzieli nas ocean, nadajemy na tych samych falach. Dziękuję Ci Janku, gdyż bez Twojego bloga, wymiany myśli oraz Twoich nieocenionych sugestii dotyczących tekstów i książek wartych przeczytania nie byłoby mojego sukcesu. Pozwoliłeś mi pójść o krok dalej, patrzeć na globalne wydarzenia z szerszego punktu widzenia. Moje zwycięstwo dedykuję więc Tobie. Dziękuję za dotychczasową współpracę oraz wsparcie i jestem przekonany, że będziemy kontynuować i rozwijać naszą owocną kooperację.

Dziękuję również przyjaciołom z portalu Polityka Globalna, jedynego miejsca w polskim Internecie, gdzie o sprawach międzynarodowych piszą najlepsi autorzy. Kilku z nich chciałbym podziękować szczególnie: Ani Dryjańskiej, za świetną współpracę przy projekcie USA 2008, wyjątkowym blogu poświęconym rozmaitym aspektom kampanii prezydenckiej w Stanach Zjednoczonych, za pomoc w zredagowaniu Manifestu realistycznego oraz wiele cennych uwag dotyczących warsztatu blogerskiego; Arturowi Makolągwie, autorowi bloga Rzut oka na świat, za stworzenie od strony technicznej oraz nieustanną opiekę nad Polityką Globalną oraz całokształt niezwykle udanej współpracy odkąd natrafiliśmy na siebie w sieci; Patrykowi Gorgolowi, autorowi bloga Kącik Dyplomatyczny, za nieustanną wymianę myśli oraz komentarzy, ironiczne uwagi i wyjątkowe poczucie humoru. Podziękowania należą się także pozostałym redaktorom i współpracownikom Polityki Globalnej oraz Wam, Drodzy Czytelnicy i Komentatorzy!

Dzięki blogowaniu sam mam okazję dowiedzieć się więcej, a przy okazji podzielić się wiedzą z innymi. Wkrótce minie trzecia rocznica założenia mojego pierwszego bloga. Pierwsze posty opublikowałem 13 grudnia 2006 roku. Choć czasu coraz mniej, a obowiązków przybywa, bez wątpienia będę pisał dalej.

Na koniec wypada życzyć, abyśmy spotkali się w tym miejscu za rok, z okazji czwartych urodzin Dyplomacji. Jeszcze raz DZIĘKUJĘ za oddane głosy i przedświątecznie pozdrawiam!

Piotr Wołejko

Share Button