Rok 2009 w oczach komentatorów Polityki Globalnej

Trawestując słowa pewnego znanego polskiego pisarza, koniec świata w Roku Pańskim 2009 nie nastąpił: terroryści nie zdetonowali brudnej bomby w żadnej amerykańskiej metropolii, Korea Północna nie zaatakowała Japonii, Iran – Izraela (lub na odwrót), Unia Europejska się nie rozpadła ani ludzkość nie wyginęła od świńskiej grypy

Nawet liberalizm gospodarczy jakoś się trzyma, pomimo szalejącego przez większą część roku kryzysu. Ale i tak byliśmy świadkami wielu ciekawych wydarzeń, które postanowiliśmy zebrać w niniejszym artykule. Redakcja Polityki Globalnej wybrała 10 wydarzeń, które naszym zdaniem w największym stopniu odbiły się na roku 2009, a skutki wielu z nich odczuwać będziemy zapewne jeszcze przez długi czas.

Zatem: serdecznie zapraszam Was na krótkie podsumowanie tego, co ciekawego i ważnego stało się w mijającym roku. Kliknijcie na link powyżej lub na poniższą grafikę.

grafika

Korzystając z okazji, w imieniu swoim i całego zespołu Polityki Globalnej, życzę wszystkim Czytelnikom pomyślności, sukcesów, radości oraz dużo zdrowia w 2010 roku.

Piotr Wołejko

Share Button