5. urodziny Dyplomacji

Data 13 grudnia to nie tylko rocznica strasznego wydarzenia, jakim było wprowadzenie w Polsce stanu wojennego. To także dzień założenia i publikacji pierwszego wpisu na Dyplomacji. Dziś wypadają 5. urodziny bloga, co oznacza, że jestem z Wami już pięć lat.

Pisząc pierwsze wpisy nie zastanawiałem się, ile czasu będę prowadził ten internetowy dziennik. Nie spodziewałem się, że dojdę do lat 5 i nadal będę miał chęć, siłę i czas kontynuować podróż po całym świecie. Podróż, gdyż w ponad 700 opublikowanych tutaj artykułach nieustannie przemieszczam się po mapie świata, opisując dla Was najważniejsze trendy i wydarzenia.

Trudno cokolwiek planować i wyznaczać dalekosiężne cele. Nie ma pewności, że spotkamy się tutaj z okazji 10. rocznicy powstania Dyplomacji. Być może nie będzie nawet jej szóstych urodzin. Czas pokaże. Zamiast martwić się o przyszłość, cieszmy się chwilą.

Jak są urodziny, to muszę być prezenty. Z okazji 5. urodzin bloga zaproszeni przeze mnie goście, zaprzyjaźnieni blogerzy, przygotowali specjalnie dla Was ,Drodzy Czytelnicy, okolicznościowe wpisy. Będę je publikował w najbliższych dniach. Autorzy dostali wolną rękę i, przynajmniej moim zdaniem, okazję w wielkim stylu wykorzystali.

Cóż więcej można napisać? Może Wy chcielibyście zabrać głos w tym wyjątkowym momencie? Jeśli macie potrzebę podzielenia się ze mną refleksją na jakikolwiek temat, będzie mi miło. Niech komentarze pod tym wpisem pełnią rolę urodzinowego Hyde Parku.

Dziękuję za wspólnie spędzone pięć lat! Liczę na więcej!

Piotr Wołejko

Share Button