11. urodziny Bloga Dyplomacja

Mamy już niemal połowę grudnia, a to oznacza, że doszliśmy do kolejnych urodzin Bloga Dyplomacja! Już jedenaście lat mam przyjemność dzielić się z Wami swoimi analizami i przemyśleniami dotyczącymi polityki i bezpieczeństwa międzynarodowego. Mówiąc w ogromnym skrócie, Blog Dyplomacja to miejsce, gdzie można dowiedzieć się, jak działa świat – jakie są przyczyny, przebieg i skutki wydarzeń.

Blog Dyplomacja to miejsce interdyscyplinarne, gdyż poruszam tutaj aspekty polityczne, militarne, ekonomiczne i społeczne. To także miejsce prawdziwie globalne – wpisy dotyczą państw i wydarzeń z każdego kontynentu. Rozmach to znak firmowy Bloga Dyplomacja, choć – nad czym ubolewam – nie dotyczy on ilości wpisów. Ten rok był pod tym względem trudny (słaby) i ciężko przewidzieć, jak będzie to wyglądało w 2018 r. Chciałbym, żeby wpisów było więcej. Szczęśliwie ilość wpisów jest odwrotnie proporcjonalna do ilości czytanych publikacji – dzięki temu z wydarzeniami jestem na bieżąco i jeśli tylko czas pozwoli, będę w stanie wrócić do większej regularności. To moje życzenie na następny rok i kieruję je do siebie 🙂

Mając za sobą tak długi okres prowadzenia bloga dobrze wiem, że wsparcie Przyjaciół i Czytelników jest niezwykle cenne. Dlatego z tego miejsca i w tym wyjątkowym dniu chciałbym Im, Wam wszystkim serdecznie podziękować. W szczególności gorące podziękowania kieruję do Patryka Gorgola, Tomka Zięby, Piotra Fokta, Łukasza Jańskiego, Darka Pruchniewskiego, Beaty Friis, Mireksa, Łukasza Maziewskiego, Macieja Milczanowskiego, Krzysztofa Wysockiego. Dziękuję Wam za pomoc, dobrą radę, ciekawe dyskusje, liczne inspiracje, dobre słowo.

W grudniu planuję kilka wpisów, co pozwoli nadrobić – w niewielkim stopniu – słabe całoroczne statystyki, a Was – na co liczę – zainspiruje do przemyśleń i dyskusji.

Domena, serwer i wsparcie techniczne opłacone na cały następny rok, także już teraz zaczynamy odliczanie do połowy grudnia 2018 r.!

Piotr Wołejko

Share Button